Pilot met woningen voor 25 spoedzoekers in Breda en 50 in Tilburg

Vanaf 15 april publiceert WonenBreburg woningen in Breda en in Tilburg, speciaal voor spoedzoekers. Dit is de start van de pilot die tot het eind van 2019 duurt, waarin spoedzoekers een woning kunnen vinden en WonenBreburg de behoefte van een spoedzoeker beter leert kennen.

In het Tilburg Woonconvenant is het al afgesproken en WonenBreburg trekt deze pilot door naar Breda. Het is de bedoeling om 25 spoedwoningzoekenden in Breda en 50 spoedwoningzoekenden in Tilburg aan een woning te helpen in 2019.

Hoe werkt het?
WonenBreburg adverteert een vrijgekomen woning op Klik voor Wonen of Woning in Zicht. Dit is een 24-uursadvertentie. Het systeem wijst via loting een spoedzoeker aan die als eerste de woning aangeboden krijgt. WonenBreburg toetst de regels en voert ook altijd een gesprek met de spoedzoeker.

Veel gevraagd over Pilot met woningen voor 25 spoedzoekers in Breda en 50 in Tilburg

Behoud ik mijn inschrijftijd bij Woning in Zicht als ik in een flexwoning ga wonen?

Algemeen

Ja, je behoud je inschrijftijd. Je moet deze wel elk jaar zelf verlengen. Een inschrijving kost € 7,- per jaar.  

Wat voor contract krijg je als huurder van een flexwoning?

Algemeen

Je krijgt een contract voor onbepaalde duur. Dit hangt samen met de omgevingsvergunning voor de flexwoningen. Deze is 15 jaar, met andere woorden: het huurcontract duurt ook (maximaal) 15 jaar. 

Waar komen de flexwoningen van WonenBreburg?

Algemeen

In Tilburg realiseert WonenBreburg flexwoningen op meerdere locaties.
Aan de Bijsterveldenlaan in de Reeshof komen circa 98 flexwoningen. Daarnaast zijn in 2025 aan de Dr. Bloemenlaan al 180 woningen gerealiseerd binnen het project Dr. Bloemenlaan.

Ook in Breda breidt WonenBreburg het aantal flexwoningen uit. In Prinsenbeek worden nog circa 60 tot 80 flexwoningen gerealiseerd.

Eerder in 2025 zijn de flexwoningen aan de Frankenthalerstraat (123 woningen) en Kadijkje (22 woningen) al opgeleverd.

Heb ik nog bepaalde documenten nodig om als spoedzoeker in aanmerking te komen voor een flexwoning?

Algemeen

Zoals bij alle sociale woningen wordt voor het tekenen van het huurcontract een check gedaan en moeten de gevraagde documenten aangeleverd worden.  
 

Wat is de maandelijkse huurprijs van een flexwoning?

Algemeen

 De huurprijs zal per woningtype verschillen. 

Ik heb interesse in een flexwoning. Hoe kan ik dat laten weten?

Algemeen

Zorg dat je bent ingeschreven bij Woning in Zicht: www.woninginzicht.nl. Vul hier een zoekprofiel in, je krijgt dan vanzelf meer informatie.