Nieuw woonpark Bernard de Wilde in Breda: groen, comfortabel en zorgzaam wonen

In de wijk Hoge Vucht aan de noordkant van Breda komt een nieuw woonpark: Bernard de Wilde. Deze week hebben WonenBreburg en bouwbedrijf Van Wijnen Breda de aanneemovereenkomst ondertekend, waarmee de bouw officieel van start kan gaan. In dit nieuwe woonpark komen wonen en zorg op een natuurlijke manier samen, zodat bewoners langer zelfstandig kunnen blijven wonen.

Wat gaan we bouwen?

Samen met Objectum (bouwprocesmanagement en advies), bouwbedrijf Van Wijnen Breda, Egala Zorg, MartensWillems architecten, Palte (constructeur) en Innax (installatie- en bouwfysisch advies) realiseren we:

  • 72 sociale huurappartementen voor senioren, met of zonder zorgbehoefte.
    Deze woningen zijn rolstoelvriendelijk, dementievriendelijk en direct verbonden met het zorggebouw van Egala Zorg.

  • 54 zorgappartementen in beheer van Egala Zorg, speciaal voor Turkse ouderen die intensieve zorg nodig hebben.

  • 67 parkeerplaatsen voor bewoners.

Duurzaam en klaar voor de toekomst

De woningen worden gebouwd volgens de nieuwste BENG-eisen en krijgen extra zonnepanelen. Dit zorgt voor een energiezuinig en comfortabel woongebouw dat klaar is voor de toekomst.

 Planning

  • Start bouw: begin 2026

  • Oplevering: tweede kwartaal 2027

Met woonpark Bernard de Wilde zetten we een mooie stap naar een groene, toegankelijke en zorgzame woonomgeving voor senioren in Breda.